• fa1.jpg
  • fa2.jpg

راه گشای شماییم، مشاوران متخصص ما، آماده ارائه راه حل های تخصصی بریزینگ

درخواست مشاوره

ایران بریزینگ مرجع تخصصی بریزینگ ایران با هدف ارتقای سطح دانش محققان و دانشجویان و همچنین ارائه راه حل های تخصصی برای شرکت ها و سازمان های بزرگ، کوچک و متوسط توسط جمعی از محققین و متخصصان در این زمینه راه اندازی شده است. تیم ایران بریزینگ با تکیه بر دانش فنی متخصصان کشور قدمی بزرگ در ارائه راه حل های تخصصی در زمینه لحیم کاری سخت فلز به فلز ، لحیم کاری سخت فلز به سرامیک و همچنین لحیم کاری سخت سرامیک به سرامیک برداشته است و امیدواریم بتوانیم در آینده ای نه چندان دور پاسخ گوی نیاز کشور و همچنین کشور های منطقه باشیم.


محصولات و خدمات ایران بریزینگ

خدمات بریزینگ

خدمات بریزینگ

لحیم کاری سخت فلزات و سرامیک ها

مهندسی سطح

مهندسی سطح

سایش، خوردگی، پرداخت سطحی

خدمات مشاوره

خدمات مشاوره

مشاوره تخصصی بریزینگ، مهندسی سطح و عملیات حرارتی

عملیات حرارتی

عملیات حرارتی

خدمات عملیات حرارتی تخصصی

خدمات آزمایشگاهی

خدمات آزمایشگاهی

ارائه خدمات آزمایشگاهی بریزینگ

 محصولات آلومینایی

محصولات آلومینایی

فرایند های زینترینگ، پخت، سنتز و فرایند های حرارتی

محصولات متالوگرافی

محصولات متالوگرافی

تامین محصولات و مواد متالوگرافی

هانی کامب های سرامیکی

هانی کامب های سرامیکی

لانه زنبوری های سرامیکی


بریزینگ یا لحیم کاری سخت چیست؟

لحیم کاری سخت امروزه به یک علم و هنر اتصال تبدیل شده است که کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد. با افزایش فهم و درک از ماهیت و رفتار مواد، این هنر اتصال دهی توانسته است پاسخگوی بسیاری از نیازهای دنیای امروز باشد. در بسیاری از جنبه های تولیدی، لحیم کاری سخت یک فرایند اتصال دهی است که در آن ذوب، سیلان ماده لحیم کاری و سپس انجماد ماده پرکننده رخ می دهد. این فرایند باعث تولید اتصالات متالورژیکی بین مواد زیرلایه می شود.

لحیم کاری سخت فلزات

واژه لحیم کاری سخت مجموعه ای از فرایندها را در بر می گیرد. در این فرایندها از یک ماده پرکننده استفاده می شود، سپس مجموعه مواد پایه و فلز پرکننده تا دمای بالاتر از دمای لیکوئیدوس فلز پرکننده و کمتر از دمای سالیدوس مواد پایه حرارت داده می شود. فلز پرکننده لحیم کاری سخت فضای بین سطوح مجاور اتصال را از طریق نیروی موئینگی پُر می کند.

 

دمای لحیم کاری سخت معمولا به دمایی اطلاق می شود که ماده حرارت داده می شود تا فلز پرکننده به راحتی پخش شود. این تعریف فرایند لحیم کاری سخت را زا سایر فرایندهای لحیم کاری نرم و جوشکاری متمایز می کند. فرایند لحیم کاری سخت و نرم ویژگی های مهم و مشترکی دارند، اما اصطلاح لحیم کاری سخت مربوط به فرایندهای اتصال دهی است که بالاتر از 450 انجام می شود

 

بیشتر بخوانید

لحیم کاری سخت فلزات

معرفی کتاب